Part Number: TSM75-H50CQ33RT-66.670M Manufacturer: Transko Electronics, Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/tsm75-h50cq33rt-66-670m RFQ URL: https://distyparts.com/product/tsm75-h50cq33rt-66-670m#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/77/87/71/7787713-2492-TSM75-H15HM33RT-24.576M-TR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/77/87/71/7787713-2492-TSM75-H15HM33RT-24.576M-TR-ND.jpg Summary: TSM75-H50CQ33RT-66.670M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Transko Electronics, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TSM75-H50CQ33RT-66.670M is a oscillators from Transko Electronics, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Base Resonator: Crystal Current: 30mA Frequency: 66.67 MHz Frequency Stability: ±50ppm Function: Enable/Disable Height: 0.059" (1.50mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output: HCMOS Size: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) Type: XO (Standard) Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/transko-electronics-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/tsm75-h50cq33rt-66-670m