# TSM75-H20FM33SN-62.208M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSM75-H20FM33SN-62.208M
- **Manufacturer:** Transko Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsm75-h20fm33sn-62-208m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsm75-h20fm33sn-62-208m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 30mA
- **Frequency:** 62.208 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V