# TSM21-H50CQ33ST-10.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSM21-H50CQ33ST-10.000M
- **Manufacturer:** Transko Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsm21-h50cq33st-10-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsm21-h50cq33st-10-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2mA (Typ)
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V