# TSE-125MA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSE-125MA
- **Manufacturer:** OptiFuse
- **Category:** Circuit Protection
- **Subcategory:** Fuses
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tse-125ma
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tse-125ma#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Breaking Capacity @ Rated Voltage:** 100A
- **Current Rating (Amps):** 125 mA
- **Fuse Type:** Cartridge, Glass
- **Mounting Type:** Requires Holder
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Response Time:** Slow Blow
- **Size:** 0.177" Dia x 0.591" L (4.50mm x 15.00mm)
- **Voltage Rating:** 250 V