# TSA74-N1S1-S12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TSA74-N1S1-S12
- **Manufacturer:** ConductRF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tsa74-n1s1-s12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tsa74-n1s1-s12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 0.195" OD Coaxial Cable
- **Color:** Violet
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C