# TS11-674-153-BK-100-RA-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TS11-674-153-BK-100-RA-D
- **Subcategory:** Tactile Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ts11-674-153-bk-100-ra-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ts11-674-153-bk-100-ra-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuator Length, Right Angle:** 15.30mm
- **Circuit:** SPST-NO
- **Contact Rating @ Voltage:** 0.05A @ 12VDC
- **Illumination:** Non-Illuminated
- **Mounting Type:** Through Hole, Right Angle
- **Operating Force:** 100gf
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 80°C