# TRS278-122-75+
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TRS278-122-75+
- **Manufacturer:** Mini-Circuits
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/trs278-122-75
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/trs278-122-75#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 40MHz ~ 1.25GHz
- **Impedance:** 75 / 75Ohm