Part Number: TRPS-20INT-2458B Manufacturer: PCTEL, Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/trps-20int-2458b RFQ URL: https://distyparts.com/product/trps-20int-2458b#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/26/14502613-3299-TRPS-20INT-2458B-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/26/14502613-3299-TRPS-20INT-2458B-ND.jpg Summary: TRPS-20INT-2458B is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by PCTEL, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TRPS-20INT-2458B is a rf antennas from PCTEL, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Dome Applications: 2G, 3G, 5G, Bluetooth, Cellular, GNSS, GPS, ISM, LoRa, LPWAN, LTE, Wi-Fi Features: Cable - 5.1816m Frequency (Center: 1.5865GHz, 2.45GHz, 5.4GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 1.565GHz ~ 1.608GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz Gain: -2dBic, 3dBic, 9.4dBi, 9.4dBi Height (Max): 3.460" (87.88mm) Mounting Type: Panel Mount Number of Bands: 3 Power: 25 W RF Family: Navigation, WiFi Termination: QMA Male (2) VSWR: 1.2, 1.4, 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pctel-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/trps-20int-2458b