# TR9KH1333CCP-N(R6B)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR9KH1333CCP-N(R6B)
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr9kh1333ccp-n-r6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr9kh1333ccp-n-r6b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, cULus, EAC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, SIQ, UKRSepro, VCCI
- **Cord Length:** 60.2" (1.53m)
- **Current:** 1.33A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop (Class II)
- **Input Connector:** IEC 320-C8
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 75mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 24 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)
- **Standard Number:** 60950-1
- **Voltage:** 18V