# TR9CJ4340LCP-N-RVB(R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR9CJ4340LCP-N-RVB(R
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr9cj4340lcp-n-rvb-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr9cj4340lcp-n-rvb-r#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CCC, CE, cULus, EAC, IRAM, NrCAN, PSE, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE, RCM
- **Cord Length:** 60.2" (1.50m)
- **Current:** 4.34A
- **Efficiency:** Level V
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 60 W
- **Region Utilized:** International
- **Standard Number:** 60950-1
- **Voltage:** 13.8V