# TR9CH3333T00CIMR6B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR9CH3333T00CIMR6B
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr9ch3333t00cimr6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr9ch3333t00cimr6b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/37/12713750-1939-1266-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- **Cord Length:** 47.2" (1.20m)
- **Current:** 3.33A
- **Efficiency:** Level VI
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 150mW (Max)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
- **Power (Watts):** 60 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)
- **Standard Number:** 1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
- **Voltage:** 18V