# TR9CH2222CCP-N(R6B)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR9CH2222CCP-N(R6B)
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr9ch2222ccp-n-r6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr9ch2222ccp-n-r6b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/22/12712223-1939-1255-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, cULus, EAC, FCC, LPS, PSE, UKRSepro, VCCI
- **Cord Length:** 48.4" (1.23m)
- **Current:** 2.22A
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 75mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 40 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
- **Standard Number:** 60950-1
- **Voltage:** 18V