# TR9CG4330T00IMCFR6B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR9CG4330T00IMCFR6B
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr9cg4330t00imcfr6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr9cg4330t00imcfr6b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Medical
- **Cord Length:** 47.2" (1.20m)
- **Current:** 4.33A
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Form:** Desktop, Wall Mount (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C14
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 150mW (Max)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
- **Polarization:** Either
- **Power (Watts):** 65 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)
- **Standard Number:** 60601-1
- **Voltage:** 15V