# TR15RA240-11E03-GY-BK VI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TR15RA240-11E03-GY-BK VI
- **Manufacturer:** Cincon Electronics Co. LTD
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tr15ra240-11e03-gy-bk-vi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tr15ra240-11e03-gy-bk-vi#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cULus, GS, PSE
- **Cord Length:** 70.9" (1.80m)
- **Current:** 625mA
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Form:** Wall Mount (Class II)
- **Input Connector:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **Input Type:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 15 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 3.17" L x 1.89" W x 1.71" H (80.6mm x 47.9mm x 43.3mm)
- **Voltage:** 24V