# TP75A-L25CQ33T1-148.425824M-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TP75A-L25CQ33T1-148.425824M-TR
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tp75a-l25cq33t1-148-425824m-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tp75a-l25cq33t1-148-425824m-tr#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 45mA
- **Frequency:** 148.425824 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.075" (1.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V