# TOP075I064/200G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TOP075I064/200G
- **Manufacturer:** Chip Shine / CSRF
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Probe Tips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/top075i064-200g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/top075i064-200g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 3 A
- **Length:** 0.388" (9.85mm)
- **Material:** Phosphor Copper, Gold Plated
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 120°C
- **Tip Type:** Spring Tip - Serrated Head, 0.025" (0.64mm) Dia