# TNM4-9.5-57-2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TNM4-9.5-57-2
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tnm4-9-5-57-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tnm4-9-5-57-2#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/73/02/8773026-RPC3264-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 2.244" (57.00mm)
- **Color:** Natural
- **Diameter:** 0.374" (9.50mm)
- **Gender:** Male, Female
- **Length:** 2.638" (67.00mm)