# TNM3-6.5-75-3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TNM3-6.5-75-3
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tnm3-6-5-75-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tnm3-6-5-75-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 2.953" (75.00mm)
- **Color:** Natural
- **Diameter:** 0.256" (6.50mm)
- **Gender:** Male, Male
- **Length:** 3.425" (87.00mm)