# TN-044033-10-9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TN-044033-10-9
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tn-044033-10-9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tn-044033-10-9#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General
- **Color:** White
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 0.173" (4.40mm)
- **Material:** Polyethylene Plastic (PRS)
- **Width:** 0.130" (3.30mm)