# TMS-CCUV-SLEEVE-5-X-65MM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TMS-CCUV-SLEEVE-5-X-65MM
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Accessories
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tms-ccuv-sleeve-5-x-65mm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tms-ccuv-sleeve-5-x-65mm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accessory Type:** Protective Sleeve, Heat Shrinkable
- **Features:** 0.50" Dia x 2.56" L (12.7mm x 65.0mm)