Part Number: TMS-CCUV-SLEEVE-3-X-65MM Manufacturer: TE Connectivity (Raychem) Category: Cables, Wires - Management Subcategory: Accessories Product URL: https://distyparts.com/product/tms-ccuv-sleeve-3-x-65mm RFQ URL: https://distyparts.com/product/tms-ccuv-sleeve-3-x-65mm#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/92/18/1292183-TMS-CCUV-SLEEVE-3-X-65MM-ND.jpg Summary: TMS-CCUV-SLEEVE-3-X-65MM is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TE Connectivity (Raychem) and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TMS-CCUV-SLEEVE-3-X-65MM is a accessories from TE Connectivity (Raychem). DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Accessory Type: Protective Sleeve, Heat Shrinkable Features: 0.25" Dia x 2.56" L (6.4mm x 65.0mm) For Use With: NBC and TMS Heat Shrinkable Sleeves and TMS Cable Markers Material: Fluoropolymer Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/te-connectivity-raychem Category Page: https://distyparts.com/category/cables-wires-management/accessories Canonical URL: https://distyparts.com/product/tms-ccuv-sleeve-3-x-65mm