# TMS-1/4-1.50-9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TMS-1/4-1.50-9
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tms-1-4-1-50-9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tms-1-4-1-50-9#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 0.25" W x 1.50" L (6.4mm x 38.1mm)