Part Number: TMPC 0603HV-3R3MG-D Manufacturer: TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/tmpc-0603hv-3r3mg-d RFQ URL: https://distyparts.com/product/tmpc-0603hv-3r3mg-d#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/92/75/20/9275207-4816-TMPC0503H-1R0MG-DTR-ND.jpg Summary: TMPC 0603HV-3R3MG-D is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TMPC 0603HV-3R3MG-D is a fixed inductors from TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 13.5A Current Rating (Amps): 6 A DC Resistance (DCR): 30mOhm Max Height: 0.118" (3.00mm) Inductance: 3.3 µH Material: Carbonyl Powder Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Shielding: Unshielded Size: 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) Tolerance: ±20% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tai-tech-advanced-electronics-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/tmpc-0603hv-3r3mg-d