# TMIM 322512A-R47MG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TMIM 322512A-R47MG
- **Manufacturer:** TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tmim-322512a-r47mg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tmim-322512a-r47mg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 7.4A
- **Current Rating (Amps):** 6.5 A
- **DC Resistance (DCR):** 145mOhm Max
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Inductance:** 470 nH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210
- **Tolerance:** Â±20%