# TMC6100-LA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TMC6100-LA
- **Manufacturer:** Trinamic Motion Control GmbH
- **Category:** Power Management (PMIC)
- **Subcategory:** Gate Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tmc6100-la
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tmc6100-la#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Channel Type:** 3-Phase
- **Driven Configuration:** Half-Bridge
- **Gate Type:** N-Channel MOSFET
- **Input Type:** Non-Inverting
- **Logic Voltage:** 1.65V, 3.85V
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Drivers:** 6
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TJ)
- **Rise:** 20ns, 20ns
- **Supplier Device Package:** 37-QFN-EP (7x7)
- **Voltage:** 10V ~ 60V