# TLRH2ATTD10L0F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TLRH2ATTD10L0F
- **Manufacturer:** KOA Speer Electronics
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Chip Resistor - Surface Mount
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tlrh2attd10l0f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tlrh2attd10l0f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Composition:** Metal Element
- **Features:** Automotive AEC-Q200, Current Sense
- **Height:** 0.018" (0.45mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.5W, 1/2W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 10 mΩ
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Supplier Device Package:** 0805
- **Temperature Coefficient:** ±75ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%