# TLJ-200-01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TLJ-200-01
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tlj-200-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tlj-200-01#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/22/49/1322493-RP1015-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.840" (21.34mm)
- **Length:** 0.470" (11.94mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Push In
- **Opening Size:** 0.150" ~ 0.250" (3.81mm ~ 6.35mm)
- **Panel Hole Size:** 0.187" (4.75mm)
- **Type:** Clip, Twist Lock
- **Width:** 0.200" (5.08mm)