# TLF9UA103WR23
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TLF9UA103WR23
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tlf9ua103wr23
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tlf9ua103wr23#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 230mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 4.5Ohm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.630" (16.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 10 mH @ 1 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 115°C
- **Size:** 0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
- **Voltage Rating:** 250V