# TLF24HBH2222R2K1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TLF24HBH2222R2K1
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tlf24hbh2222r2k1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tlf24hbh2222r2k1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 2.2A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 80mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.827" (21.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 105°C
- **Size:** 0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)
- **Voltage Rating:** 250V