# TLF14CB5630R2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TLF14CB5630R2
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tlf14cb5630r2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tlf14cb5630r2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 5Ohm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.906" (23.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 56 mH @ 1 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 105°C
- **Size:** 0.866" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
- **Voltage Rating:** 250V