Part Number: TJ0451030000G Manufacturer: Amphenol Anytek Category: Terminal Blocks Subcategory: Headers, Plugs and Sockets Product URL: https://distyparts.com/product/tj0451030000g RFQ URL: https://distyparts.com/product/tj0451030000g#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/69/28/30/6928305-609-4220-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/69/28/96/6928966-TJ0451030000G-ND.jpg Summary: TJ0451030000G is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Amphenol Anytek and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TJ0451030000G is a headers, plugs and sockets from Amphenol Anytek. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Black Contact Mating Finish: Tin Current: 20 A Features: Retention Latches (Non-Wire Side) Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Number of Levels: 1 Number of Positions: 4 Operating Temperature: -40°C ~ 115°C Pitch: 0.200" (5.08mm) Plug Wire Entry: 180° Positions Per Level: 4 Termination Style: Screw Type: Plug, Female Sockets Voltage: 300 V Wire Gauge or Range: 0.34-2.5mmツイ Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/amphenol-anytek Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/terminal-blocks/headers-plugs-and-sockets Canonical URL: https://distyparts.com/product/tj0451030000g