# TISP4125J3BJR-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TISP4125J3BJR-S
- **Manufacturer:** Bourns
- **Category:** Circuit Protection
- **Subcategory:** TVS - Thyristors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tisp4125j3bjr-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tisp4125j3bjr-s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/TI/SP/43/TISP4395H3BJR-SDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Capacitance:** 120pF
- **Current:** 200 A
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Elements:** 1
- **Supplier Device Package:** SMB (DO-214AA)
- **Voltage:** 125V