# TI900-40-30-0.12-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TI900-40-30-0.12-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ti900-40-30-0-12-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ti900-40-30-0-12-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 40.00mm x 30.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)