# TI900-100-100-0.12-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TI900-100-100-0.12-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ti900-100-100-0-12-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ti900-100-100-0-12-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Viscose
- **Color:** White
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)