# THMSC55H04-M30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** THMSC55H04-M30
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties - Holders and Mountings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/thmsc55h04-m30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/thmsc55h04-m30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **For Use With:** M, I, S Ties
- **Material:** Nylon 6.6, Heat Stabilized
- **Mounting Type:** Push In - Ribbed Shaft
- **Size:** 2.20" L x 0.35" W x 0.39" H (55.0mm x 9.0mm x 9.8mm)