# TGF45-07870787-079
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TGF45-07870787-079
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tgf45-07870787-079
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tgf45-07870787-079#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Material:** Aluminum Oxide filled Silicone
- **Outline:** 199.90mm x 199.90mm
- **Shape:** Square
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)