Part Number: TGF35-07870787-118 Manufacturer: Leader Tech Inc. Category: Thermal Subcategory: Pads, Sheets Product URL: https://distyparts.com/product/tgf35-07870787-118 RFQ URL: https://distyparts.com/product/tgf35-07870787-118#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/86/76/72/8676722-1798-1245-ND.pdf Summary: TGF35-07870787-118 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Leader Tech Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: TGF35-07870787-118 is a pads, sheets from Leader Tech Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Green Material: Aluminum Oxide filled Silicone Outline: 199.90mm x 199.90mm Shape: Square Thermal Conductivity: 3.5W/m-K Thermal Resistivity: 0.80°C/W Thickness: 0.118" (3.00mm) Type: Gap Filler Pad, Sheet Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/leader-tech-inc Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/thermal/pads-sheets Canonical URL: https://distyparts.com/product/tgf35-07870787-118