# TGF30-07870787-079
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TGF30-07870787-079
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tgf30-07870787-079
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tgf30-07870787-079#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/77/51/8677511-1798-1254-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Blue
- **Material:** Aluminum Oxide filled Silicone
- **Outline:** 199.90mm x 199.90mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.90°C/W
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)