# TGF15-07870787-079
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TGF15-07870787-079
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tgf15-07870787-079
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tgf15-07870787-079#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/76/72/8676722-1798-1245-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Pink
- **Material:** Aluminum Oxide filled Silicone
- **Outline:** 199.90mm x 199.90mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 1.50°C/W
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)