# TG996-3-288-192-4.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG996-3-288-192-4.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg996-3-288-192-4-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg996-3-288-192-4-0#rfq
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** White
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 288.00mm x 192.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.2W/m-K
- **Thickness:** 0.157" (4.00mm)