# TG832-288-192-0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG832-288-192-0.5
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg832-288-192-0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg832-288-192-0-5#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/84/10/8684100-1168-2187-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Pink
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 288.00mm x 192.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0197" (0.500mm)