# TG-P10090-150-150-0.09-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-P10090-150-150-0.09-1A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-p10090-150-150-0-09-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-p10090-150-150-0-09-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Graphite
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1500 ~ 1800W/m-K
- **Thickness:** 0.0035" (0.090mm)