# TG-APC93-310-310-1.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-APC93-310-310-1.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-apc93-310-310-1-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-apc93-310-310-1-0-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 310.00mm x 310.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 2.1W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)