# TG-APC93-20-20-4.0-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-APC93-20-20-4.0-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-apc93-20-20-4-0-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-apc93-20-20-4-0-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 20.00mm x 20.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thickness:** 0.157" (4.00mm)