# TG-ALC-135-135-0.2-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-ALC-135-135-0.2-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-alc-135-135-0-2-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-alc-135-135-0-2-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Green
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 135.00mm x 135.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 4.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0079" (0.200mm)