# TG-AL375-74-18-0.15-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AL375-74-18-0.15-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-al375-74-18-0-15-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-al375-74-18-0-15-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 74.00mm x 18.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.6W/m-K
- **Thickness:** 0.0060" (0.152mm)