# TG-AL373-57-45-2.0-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AL373-57-45-2.0-2A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-57-45-2-0-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-57-45-2-0-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 57.00mm x 45.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.7W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)