# TG-AL373-20-20-0.3-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AL373-20-20-0.3-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-20-20-0-3-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-20-20-0-3-0#rfq
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 20.00mm x 20.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.7W/m-K
- **Thickness:** 0.0118" (0.300mm)