# TG-AL373-17-84-1.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AL373-17-84-1.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-17-84-1-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-al373-17-84-1-0-0#rfq
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 84.00mm x 17.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.7W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)