# TG-AH486-75-45-2.5-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-75-45-2.5-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-75-45-2-5-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-75-45-2-5-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 75.00mm x 45.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.4W/m-K
- **Thickness:** 0.0980" (2.489mm)